تالار گفتگوی فولادی ها

ورود شما را به تالارگفتگوی فولادی ها خوش آمد میگوییم

آخرین نظرات

مدیر کل سایت
مدیر سایت

5 درس اقتصادی جام جهانی 2014 برزیل برای رهبران تجاری


جام جهانی فوتبال برزیل بهترین جام در تاریخ اخیر جام های جهانی است.
مجلۀ معتبر اقتصادی فوربس در یادداشتی در حاشیۀ رقابت های جام جهانی نوشت: در این جام تعداد گل ها زیاد است؛ تعداد زیادی موقعیت های دقیقه نودی وجود دارد که میزان استرس و تنش بازی ها را بالا می برد. آیا همۀ این ها می تواند چیزی دربارۀ تجارت و رهبری اقتصادی به ما بیاموزد؟
در اینجا تلاش کرده ایم که 5 وجه جالب این حقیقت گسترده را بازگو کنیم.


1. واقعاً همه چیز در شب درست خواهد بود
تمام آن داستان ها و اتفاقات ناتمام درپروسۀ ساخت استادیوم ها را به خاطر بیاورید. آن ها کجا هستند اکنون که برزیل یکی از خاطره انگیز ترین جام های تاریخ ماست؟
شاید چنین داستان های ترسناکی برای آماده سازی پیش از جام و به عنوان هشداری برای سازندگان ضروری باشد. اما در اینجا پیغامی برای مدیر اجرایی و تجاری که به ماموریت شان باور دارند، وجود دارد. این که ماموریت شان را به انجام برسانند.

2. اما برای انتقادات و به چالش کشاندن ها و توانایی پاسخ دادن آماده باشید.
هیچ کس انتظار این را نداشت که لوییس سوارس رکورد گازگرفتن بازیکن تیم مقابل را به هتریک در رقابت های جهانی فوتبال اضافه کند. اما وقتی که این کار را کرد، فیفا سریعا قبول کرد.
می توان درباره ی میزان تعلیق بازیکن اروگوئه ای و تمایل سازمان برای محدود ساختن آینده ی سوارس اعتراض کرد.
به هر حال فیفا تصمیمش را گرفت و بازیکن به خانه بازگردانده شد و تصادفی بودن قرار نیست که بر این اتفاق ساده افکند.
 
3. برای تغییرات جام جهانی آمده باشید
تعداد تیم های اروپایی در جام جهانی آمریکای لاتین به نسبت پایین آمده است اما چه تعدادی از طرفداران فوتبال انتظار داشتند که بیشتر تیم های بزرگ اروپایی و حتی قهرمان قبلی رقابت های جام جهانی، اسپانیا، به این زودی و راحتی حذف شوند؟
ناتوانی تیم انگلیس قابل پیش بینی تر بود اما با عملکردی که اسپانیا، انگلیس، پرتغال و روسیه داشتند، این جام یکی از بدترین حضور تیم های اروپایی بوده است.
خیلی جالب خواهد بود که مقایسه ی سریعی میان اقتصاد های در حال توسعه ی جهان و ناکارآمدی در برخی قسمت ها در قاره ی اروپا با این نتایج صورت بگیرد.

 
4. بازی های مبتنی بر اشخاص استمرار یافته اند
شما باید این جام را جام خودکی(سلفی) نام دهید. در هر بازی تلویزیونی، دوربین صورت طرفداران دو تیم را نشان می دهند که هنگامی که می فهند صورت شان را کل دنیا نشان می دهد بسیار هیجان زده می شودند.این تصاویر از زمان تلویزیونی شدن ورزش ها وجود داشته اما در این جام به سطح بالاتری رسیده است. در حقیقت میانگین تصاویر شخصی دوربین از تعداد دقایقی که سوارس روی صفحه ی ورزشگاه بوده است بیشتر است.مدیران اجرایی شرکت های رسانه ای باید تعداد دوربین های موجود در بازی های فوتبال یا کنسرت ها را افزایش دهند. این محدوده جایی ست که شرکت های سرگرمی شانس این را خواهند داشت که در میان طرفدارنشان راه یابند.

 
5. نتیجۀ کارآمدتر و بهتری نسبت به فیفا یا کمیتۀ المپیک جهانی برای شرکت خود به جا بگذارید
مانند بسیاری از برنامه های رقابت های جهانی، به جام جهانی برزیل نیز برای تنظیم بودجه اش انتقاد وارد شده است. مبلغی حدود 2میلیارد دلار برای تنها 4 استادیوم و کمبود بودجۀ به وجودآمده و پول هایی که به عقیدۀ معترضین باید برای رفاه مردم استفاده می شد.آیا این رقابت ها برای کشور برزیل درآمدزا خواهد بود؟ هیچ کس حقیقتاً نمی داند چه اتفاقی خواهد افتاد، اگرچه که تاکنون فیفا حدود 4میلیارد دلار از طریق فروش حق پخش بازی ها و قراردادهای تجاری به دست آورده است. به عنوان نتیجه ای که بر روی اقتصاد برزیل خواهد داشت، سازمان گردشگری و توریسم تخمین کرده است که گردشگران حدود 11میلیارد دلار در طول رقابت های جام ارز واردخواهد کرد.
وزیر توریسم و گردشگری برزیل، وینسنت لگاس حتی فراتر هم رفته و گفته است که جام جهانی با درآمد بیشتر از 13 میلیارد دلار سهم زیادی در درآمد تولید داخلی خواهد داشت. به هر حال این ها در حد حدس و گمان است و قطعیتی در کار نخواهد بود.
به طور گسترده ای گزارش داده شده است که چند ورزشگاه از ورزشگاه های ساخته شده برای رقابت های جام جهانی، بعد از رقابت های جام خالی خواهند ماند چرا که در شهرهایی ساخته شده اند که تیم مشهوری ندارند که بتواند مردم را برای دیدن بازی شان به ورزشگاه بکشاند. تاجران باید به این فکر کنند که میراث به جا مانده از این جام امکان کارآمدی بیشتری داشته باشند.
شما چه طور فکر می کنید؟ آیا این ها درس هایی هستند که در باب تجارت و عملاً آن ها باید دانست؟ پیشنهادات شما چیست؟

نظر دهید
شنبه 19 مهر 1393 11:27
ahmadbehrad

واقعا باید از این فرصت ها بهترین بهره رو ببریم و از کشور های توسعه یافته الگو برداری کنیم

2 رای
0 رای
سه شنبه 13 آبان 1393 22:49 (8 سال قبل)
ali1362
ستاره های سرخ کارون

این دوره بهترین بازی هارو از تیم های قاره آمریکا دیدم. البته آلمان و الجزایر هم خیلی خوب بودن

2 رای
0 رای
یک شنبه 25 آبان 1393 19:26 (8 سال قبل)
mtmoheb

فوتبال ورزش درآمد زایی است اما با مدیریت درست

1 رای
0 رای
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1394 15:36 (7 سال قبل)

ارسال نظر

نام تیم بازی امتیاز
1 - استقلال 3068
2 - پرسپولیس 3063
3 - سپاهان 3056
4 - گل گهر سیرجان 3051
5 - فولاد خوزستان 3049
6 - مس رفسنجان 3045
7 - آلومینیوم اراک 3037
8 - ذوب آهن 3037
مشاهده کل جدول

نوشته های هواداران

951042196 :

فولاد شهر اهوا. عبدالله ناصری77

mahdisawari12 :

سلام علیکم

 

shahin anzan :

به نام خدایی که فــــــــــــولاد را آفرید

فولاد بازیکن های  ضعیف را میگیرد و هر کس که تیمی او را نمی خواهد راهی فولاد می شود و وقتی به اوج میرسد از تیم جدا می شود همچنین بازیکن خارجی نمی گیرد

shahin anzan :

با سلام

فولاد تفاوت های زیادی داره اول اینکه هوادارای خوب وبا فرهنگی داره دوم باشگاه با پیشینه ی خوبیه و معدن بازیکن  حداقل در ایران می باشد

اما معایبی مثل ضعف مدیرعامل در جذب بازیکن باکیفیت هم داره که هیچ وقت بر طرف نمی شود حرف آخر اینکه زنده باد 

فـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــولاد خــــــــــــــــــــــــــوزســـــــــتـــــــــــان

shahin anzan :

با سلام

فولاد تفاوت های زیادی داره اول اینکه هوادارای خوب وبا فرهنگی داره دوم باشگاه با پیشینه ی خوبیه و معدن بازیکن  حداقل در ایران می باشد

اما معایبی مثل ضعف مدیرعامل در جذب بازیکن باکیفیت هم داره که هیچ وقت بر طرف نمی شود حرف آخر اینکه زنده باد 

فـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــولاد خــــــــــــــــــــــــــوزســـــــــتـــــــــــان

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به باشگاه فولاد خوزستان است.